Ako si vybrať vešiak na perfektný oblek

Ako si vybrať vešiak na perfektný oblek - už žiadne vešiaky na drôty

Drôtené vešiaky nepodporujú prirodzené tvary a vlákna vašich odevov. Väčšina odevov je pre tento typ vešiakov príliš ťažká a ani tie najľahšie odevy, napríklad tričká, na drôte nedopadnú dobre. Drôtené vešiaky menia tvar veľmi rýchlo, pretože nie sú ničím iným ako výnimočne tvarovateľnými kusmi drôteného kovu. Kabátom, oblekom a blejzrom sa na drôtených vešiakoch nedarí, pretože váha týchto odevov sa tiahne na ramienko. To nielen zmení tvar ramienok, ale zmení aj tvar vášho oblečenia!

Nohavice by tiež nikdy nemali byť zavesené na drôtených vešiakoch. Určite zabudnite na pojem „úspora miesta“ zavesením viacerých párov nohavíc na jeden vešiak. Skladanie nohavíc na drôtených vešiakoch nie je iba zlým nápadom, samotné nohavice na vešiaku na drôt sú jednoznačným faux pas. Tenký drôt s krížovým dnom nemôže uniesť žiadnu podstatnú časť hmotnosti. Vďaka tomu majú nohavice na nohách nohavíc priehlbinový záhyb.

Na takýchto vešiakoch by sa nemali držať ani košele, ktoré sa najčastejšie skladujú na drôtených vešiakoch po dlhšiu dobu. Aj keď je váha ľahšia ako saká a nohavice, udržanie košele na drôtených vešiakoch umožňuje úzkym drôteným ramenám roztiahnuť materiál vašich košieľ, najmä tých z bavlny. Košele zaveste na plastové ramienka so širším ramenom. Problém úplného tvarovania a trvalého poškodenia látok a vlákien odevu sa zhoršuje, ak je zavesený odev vyrobený z akéhokoľvek druhu pleteniny, sieťoviny, vlny alebo kašmíru.

Drôtený vešiak je na niečo dobrý a v domácnosti slúži na veľké účely. Ak odvíjate drôtený vešiak na háku, môžete ho roztiahnuť a zatlačiť ho do odtokovej rúry, aby ste upchali upchatie. Je skvelé na dosiahnutie tých ťažko dostupných zväzkov vlasov, ktoré skrutkovač jednoducho nedokáže získať. Oplatí sa teda nechať si po dome niekoľko drôtených vešiakov.

rohože do auta

Čo sa teda má robiť? Väčšina obchodov s domácim tovarom v súčasnosti predáva vešiaky, ktoré sa predávajú ako „lepšie“ vešiaky. Tieto vešiaky však nie sú vyrábané ani predávané s ohľadom na vaše oblečenie. Tieto vešiaky slúžia na dosiahnutie ničoho iného než jednotného a elegantného vzhľadu vašej skrine. Iste, zamatový vešiak alebo svetlý farebný vešiak v súlade s farebnou schémou miestnosti vytvára homogénny vzhľad, keď sú dvere skrinky otvorené, ale nepredstavujú nič iné ako spoľahlivý spôsob, ako podkopať investície, ktoré do svojho oblečenia investujete. Aj zdanlivo efektné, drevené vešiaky na obleky hotelového typu dostupné v obchodoch sú vhodné len na krátkodobé použitie. Drevené vešiaky na oblek sú dobré v tom, že sú pevné, ale spravidla majú drevené vešiaky veľmi úzke rameno. Táto šírka ramena nie je ideálna na podporu šírky vnútra ramena obleku. Podľa mňa tieto drevené vešiaky na obleky sú najlepšie na skladovanie nohavíc pozdĺž strednej, drevenej priečky a na vrchu nič nenechávajú. Sú ideálne aj na zavesenie košieľ. Osobne mám rád, keď mi košele visia, keď ich dostávam od čistiarne. Prečo ich majú zložené, ak boli práve stlačené? Košele presuňte z drôtených vešiakov na úzke drevené vešiaky.

Najlepším typom vešiakov na obleky je európsky tvarovaný plastový vešiak tvarovaný vstrekovaním. Väčšina oblekov prichádza od výrobcov na tento typ vešiakov. Ako zistíte, či taký máte? Paže na oboch stranách sú mimoriadne široké. Pri pohybe po stranách ramienka sa ramená zužujú, aby vyhovovali tvaru bundy od najdlhšej časti ramena po užšiu časť v blízkosti goliera. Tieto vešiaky v štýle Euro majú navyše cez stred veľmi silnú lištu na nohavice, ktorá je zvyčajne zakrytá gumou alebo zamatom, aby nohavice nekĺzali na zem. Mnohé z týchto vešiakov na obleky majú navyše pružnú plastovú šnúru. Na každom konci šnúry sú malé očká, ktoré sa zachytávajú o háčiky, ktoré sú tvarovanou časťou vešiaka ukrytého pod koncami každého ramena.

Kovové vešiaky? Áno, kovové vešiaky

Mnoho ľudí si myslí, že máte na mysli drôtené vešiaky, keď spomínate kovové vešiaky. Kovové vešiaky sú však veľmi silné, majú leštený vzhľad, nezadrhávajú sa a majú vytvarovaný plochý dizajn. Ich použitie vo vašom šatníku mu dodáva moderný dojem. Toto je skutočne vešiak pre minimalistu alebo pre človeka, ktorý sa jednoducho snaží uvoľniť miesto. Plochý dizajn pomáha odevu zaberať menej miesta ako akýkoľvek iný vešiak bez toho, aby obetoval pevnosť, odolnosť alebo štýl.

Existuje veľa rôznych druhov kovových vešiakov, ktoré vám pomôžu usporiadať váš šatník. Pre skutočne nedostatočný šatník budete možno potrebovať nielen bežné vešiaky, ale aj špeciálne vešiaky. Existujú rôzne štýly a každý má inú funkciu.

Či už kupujete kovové vešiaky do maloobchodu, butiku alebo domov, vešiak predavača je špičkou v rade. Tieto vešiaky sú leštené chrómom s dizajnom dlhého krku. Na krku je priestor na pripevnenie ďalšieho vešiaka, ktorý vám umožní usporiadať si šatník podľa oblečenia. Táto technika piggy-back vám môže v skrini kúpiť až o 50% viac miesta!

Ďalšími špeciálnymi funkciami, ktoré treba hľadať, sú sponky na zavesenie nohavíc, šortiek a sukní, ktoré sa nezadrhávajú. Vešiaky s vrúbkami majú špeciálne miesta na zavesenie špagetových remienkov. Sú vynikajúce na oblečenie, ktoré je zvyčajne príliš ľahké, malé alebo s otvoreným výstrihom, aby sa dalo zavesiť na vešiak. Dáva povrchu trochu väčšiu priľnavosť bez vytvorenia nebezpečenstva zaseknutia.

rohože do auta

Záves na zavesenie je navrhnutý tak, aby visel oveľa nižšie ako vešiak, s ktorým je spárovaný. Má spony na zavesenie kraťasov, sukní a nohavíc. Efekt rozbaľovacej ponuky vám umožní zobraziť oblečenie tak, ako by vyzeralo. Toto sa bežne používa v maloobchodných displejoch, ale tiež môže šatníku dodať organizovaný dojem lemovaný prúdom. Tým sa ušetrí ešte viac miesta a zabráni sa pokrčeniu tým, že sa každý odev stane úplne plochým.

Ďalším typom vešiakov je protišmykový kovový vešiak potiahnutý vinylom. Chráni jemné látky pred ramenami. Tiež vytvárajú protišmykový povrch, ktorý zabráni tomu, aby vaše oblečenie skončilo na podlahe. Dodávajú sa v štýloch vešiaky, košele a vešiaky. Vešiaky na nohavice majú otvorené konce, takže nemusíte ani zložiť vešiak z tyče, aby ste nohavice odložili alebo vytiahli.

Výber ramienok pre maloobchod

Dobré vešiaky vám môžu pomôcť pri propagácii vášho obrazu. Známe značky ako The North Face a Hatley používajú vysoko kvalitné drevené vešiaky s logom vyrazeným vpredu a vzadu. Zákazníci stotožňujú kvalitu vešiaka s kvalitou výrobku. Vstupné investície do drevených vešiakov, vysoko kvalitných kovových vešiakov, saténových vešiakov alebo štíhlych vešiakov môžu zákazníkom pomôcť identifikovať vaše meno pomocou vysoko kvalitného produktu. Z vašej investície by mohla mať veľký úžitok vaše podnikanie.

Vešiaky hovoria veľa o kvalite. Ukazujú, koľko starostlivosti venujete podrobnostiam vášho obchodu. Vešiaky sa môžu javiť ako malá súčasť vášho marketingu, ale v skutočnosti vám môžu pomôcť získať viac peňazí. Zákazníci sú ochotní zaplatiť viac za predmety na drevených alebo kvalitných kovových vešiakoch na rozdiel od lacnejších plastových vešiakov. Je to preto, lebo spájajú plastový vešiak s obchodom suterénu, ktorý ponúka lacný tovar. Alebo vidia neporiadok pokrčených látok, zamotaných ramienok a zabalených stojanov na oblečenie. Zákazníci skutočne používajú svoje dojmy a pocity z obchodu pri určovaní toho, koľko peňazí sú ochotní minúť za položku.

Pekné vešiaky môžu pomôcť chrániť váš inventár. Lacné vešiaky majú ostré hrany, špičky a môžu sa ľahko zlomiť. Môžu roztrhnúť a zachytiť látky z vášho inventára, čo vás každý rok stojí značné množstvo peňazí. Drôtené vešiaky sa ohýbajú a zamotávajú do seba. Pri krku majú odhalený drôt, ktorý môže zničiť váš inventár. Dnešné kovové vešiaky sa veľmi ťažko ohýbajú a nemajú žiadne ostré hroty. Majú plochý dizajn, ktorý umožňuje zavesiť veľa predmetov na jedno miesto bez obáv z toho, že by boli zdeformované alebo zamotané dohromady.

Vešiaky, ktoré sa zamotávajú, sa ľahko dostanú do stojanov a vyzerajú veľmi neatraktívne. Nikto sa nechce trápiť s nákupom oblečenia vo vašom obchode. Niektoré vešiaky sú tvarované s miernym zakrivením. Toto pomáha ramenám topov udržiavať si svoj tvar, zatiaľ čo vešiaky sú na lište mierne oddelené. To pomáha vášmu obchodu privítať a usporiadať ho.

Vysoko kvalitné vešiaky vám môžu ušetriť veľa peňazí a problémov. Robia dobrý dojem na vašich zákazníkov. Udržujú váš inventár v bezpečí pred zádrheľmi a vráskami. Pomôžu vám ponúknuť elegantný a organizovaný obchod. Vysoko kvalitné vešiaky môžu zákazníkom pomôcť uveriť, že im predávate kvalitný výrobok. Vysoko kvalitné kovové vešiaky sú oveľa robustnejšie ako lacno vyrobené vešiaky z drôtu. Štíhle vešiaky, drevené vešiaky a saténové vešiaky môžu byť tiež to pravé pre vás.

Prestaňte vymieňať ohnuté a rozbité vešiaky. Prestaňte strácať zásoby a tržby kvôli vráskam, poškodeniu alebo zlým dojmom. Keď investujete do najlepších, budete vedieť, že ste sa rozhodli dobre.