Zoznam nástrojov používaných pri razení na archeologických náleziskách

Zoznam nástrojov používaných pri razení na archeologických náleziskách

Keď už hovoríme o výkope, zamyslíte sa nad použitým zariadením. Existuje mnoho druhov výkopov, ktoré môžete nájsť. Jedným z nich je výkop v archeologických lokalitách. V tejto veci zistíte, že existuje niekoľko typov nástrojov, ktoré sa používajú na tieto účely. Použité zariadenie je ale celkom odlišné od všeobecného výkopu, ktorý by ste mohli nájsť. Keď archeológ vykoná výkop, použité zariadenie sa určí podľa výkopu a pôdy, ktorá sa odstráni. Nasleduje niekoľko výkopových nástrojov, ktoré sa zvyčajne používajú pri výkopových prácach v archeologických náleziskách.

Najlepšie nástroje na vykopávanie pôdy

Na archeologických náleziskách sa vyhýba použitiu rozsiahlych mechanických zariadení, ako sú rýpadlá alebo rýpadlá. Je to preto, že použitie tohto zariadenia môže poškodiť pôvod artefaktu, čo je oblasť pod povrchom, kde je miesto artefaktu, ktoré sa použije na štúdium. Nástroje, ktoré sa budú používať, sú teda malé mechanické zariadenia, aby nedošlo k ich poškodeniu.

Nástroje na vykopanie hraničného miesta

Na rozbitie pôdy a odstránenie zvyškov a voľných nečistôt z archeologickej mriežky sa používajú niektoré zvislé exkavátory. Niektoré z nich sú rydlá a sprchy, kiksy alebo krompáče, lopatové šneky a naberačka na uhlie. Na odstránenie náplne sa používajú rydlá, lopaty a lopatky na uhlie. Medzitým sa kobylky alebo krompáče používajú na rozdrobenie akýchkoľvek tvrdých zhlukov a koreňov alebo výplní hornín. Tieto nástroje sú veľmi užitočné pri pomoci archeológovi pri určovaní hranice. V tomto prípade sa hranica často určuje ako rozdiel prírodného podložia a výplne. Po odstránení pôdy je možné určiť hranicu v okolitej pôde.

Nástroje na jemné vykopávky

Pri archeologických výkopoch môžu byť nástroje na jemné vykopávky použité aj na pomoc archeológom pri vykonávaní ich práce. Spravidla sa používajú štetce, pokožka hlavy, stierky a zubné tipy. Tieto nástroje sa používajú, keď je artefakt stále zapustený do okolitej pôdy. Tieto nástroje sú dokonalými nástrojmi na odhalenie dimenzie artefaktu bez poškodenia artefaktu.

Čo je najlepších šesť zubných nástrojov, ktoré sa dnes používajú?

Viete, aký význam majú zubné nástroje? Existuje veľa ľudí, ktorí trpia rôznymi druhmi zubných problémov. Správna starostlivosť o zuby vám môže pomôcť len predísť rôznym problémom, ktoré sa týkajú zubov i ďasien.

Ak ste niekedy navštívili zubára, mohli ste sa stretnúť s rôznymi druhmi nástrojov ako exkavátory, ktoré sú zvyčajne v kancelárii týchto zubných odborníkov. Niektoré z týchto nástrojov sú určené na zuby, zatiaľ čo iné na ďasná.

Ak ste zubár, musíte si byť vedomí rôznych druhov zubného zásobenia, ktoré sú potrebné pre vašu kanceláriu. Zubné nástroje sú v tejto profesii bežné rovnako ako nástroje bežné v iných profesiách.

exkavátory

Niektoré z nástrojov sú potrebné aj pri zubných operáciách. Ak ste zubným lekárom, musíte byť s týmito zubnými nástrojmi oboznámení. Prvým veľmi obľúbeným dentálnym zdrojom je ústne zrkadlo.

Toto je zrkadlo, ktoré je možné snímať do úst, aby stomatochirurg videl umiestnenie zubov a stav ďasien. Okrem zobrazenia zubných štruktúr vo vnútri tiež zväčší vnútornú časť úst. Druhým potrebným doplnkom pre zubných lekárov je vysokoškolská pinzeta.

Tento druh prístroja pomôže zubnému chirurgovi vyhľadať alebo umiestniť určité predmety z úst aj do úst. Niektoré pinzety majú dokonca systém blokovania, ktorý udržuje objekt neporušený.

Zubné sondy sú tretím zubným nástrojom, ktorý je niečím ako zrkadlo, a pomáha zubárom nájsť rôzne druhy zubných problémov, ako sú trhliny, jamky, kamene a kazy. Rýpadlá sú štvrtým druhom nástroja, ktorý títo zubári zvyčajne používajú. Spravidla sú to dva typy.

Jeden je ako lyžica a druhý je napoly hollenbach. Tento prístroj sa zvyčajne používa na odstránenie kazu a na testovanie previsov a blesku. Ďalším nástrojom, ktorý je potrebný na starostlivosť o zuby, je vrták.

Tento druh nástroja sa zvyčajne používa na rezanie. Niektoré z bežných typov vrtákov sú guľaté, západkové, obrátené a vrtáky s pravým uhlom. Tieto exkavátory možno použiť aj na vyplnenie dutín vo vnútri úst. Nakoniec sú ochrannými zariadeniami nástroje, ktoré sa nachádzajú aj v komore zubára.

Zubné potreby - Čo používajú zubári?

Existujú stovky rozmanitých zubných zdrojov, ktoré zubári potrebujú a používajú. Korunky, kože a obväz tvoria prvú skupinu zubného materiálu, pomocou ktorého jeho zubný lekár zisťuje problémy so zubami. V tejto skupine nájdete dentálne potreby, ako je medený obväz, plastové korunky z kovu, korunky, nožnice korunky a hliníkové kože. Materiály súboru zubov tvoria druhú skupinu zubných výrobkov. V tejto skupine nájdete spotrebný materiál, materiály a použité nástroje na vytvorenie a prispôsobenie zubov.

Medzi zásoby, ktoré v tejto skupine nájdete, patrí surovina sady zubov, značkovače línií sady zubov, kondicionéry sady zubov, materiály sady zubov, materiály na opravu. sady chrupu a zubných čeľustných ortopédií. Dentálne kúsky ruky sú rotačné nástroje, pomocou ktorých jeho zubný lekár používa na čistenie, leštenie a výkop zubov. Tieto nástroje používajú ložiská guličiek na vytvorenie plynulého otáčania, ktoré je vhodné pre prácu v stiesnených priestoroch a pre presnosť. Niektoré spotrebné materiály, ktoré sa v tejto zubnej kategórii nachádzajú u zdroja, zahŕňajú ručné kúsky, kancelárske náradie, vzdialenosti kúska ruky, čistiace prostriedky, mazivá, kúsky ruky a turbíny na zatváranie uhlov.

Zatiaľ čo väčšina spomenutých zubných potrieb v tomto článku sa používa na prácu v zuboch, posledná kategória zubných potrieb, ktoré tento článok pojednáva, sa používa na administratívne úlohy predpovedania termínov. Presná predpoveď je nevyhnutná na zachovanie spokojných pacientov a informovaného zubného lekára, ktorého uvidia a aké zubné činnosti budú každý deň realizovať. Medzi nájdené zubné potreby v tejto kategórii patria: knihy o vymenovaní, polepené štítky o vymenovaní, poštové a prognostické programy. Existuje veľa spotrebného materiálu, nástrojov a materiálov, ktoré zubné ordinácie potrebujú, aby správne fungovali. Medzi najdôležitejšie zubné nástroje patria zubné ložiská. Tieto malé nástroje sú potrebné na správne fungovanie napájania zubných násadcov.